KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14797113
nr 1479 7113
Ernst Nilsson
(1892-1937), Sverige
2 st, Ernst Nilsson (1892-1937), Studenter i Uppsala. Träsnitt, bildmått: 13x16 - 16x13 cm. Yttermått inklusive ram: 28x29- 30x26, Signerad
Kondition: slitage, skadad glasskiva
Ernst Nilsson, svensk bildkonstnär född 1892, död 1937.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 18 juli 2022
kl 18:49:47
16/7 10:56:37
300 kr
18/7 13:25:41